• Kalėdinis kūrybos žydėjimas

  Bibliotekoje atidaryta paroda „Kalėdinis kūrybos žydėjimas". Joje eksponuojamos žiemos puokštės, kurias sukūrė Pasvalio lopšelio-darželio „Žilvitis" auklėtoja Rasa Jankauskienė.

  Skaityti daugiau...

 • Atidaromos Smagių patirčių svetainės

  Joniškėlio, Deglėnų, Gulbinėnų, Pajiešmenių, Ustukių, Dagių ir Žadeikonių bibliotekose naujiena – atidaromos Smagių patirčių svetainės. Tai kampeliai lankytojams, kuriuose bus siūloma leisti laiką su senolių žaidimais ir pasakomis.

  Skaityti daugiau...

 • Pasvalyje lankėsi filmo “Vilko dantų karoliai” kūrėjai

  Lapkričio 19 d. Pasvalyje su meniniu filmu „Vilko dantų karoliai“ lankėsi aktoriai Monika Bičiūnaitė, Vidas Petkevičius ir kino operatorius Viktoras Radzevičius. Daugiau nei valandą su susirinkusiais gerbėjais bendravę svečiai, atsisveikindami miesto bibliotekoje pasvaliečiams paliko prisiminimą – meninio filmo įrašą ir Vido Petkevičiaus dainų plokštelę „Keleivis“.

  Skaityti daugiau...

 • Literatūros ir kino dienos Pasvalio krašte: “Riešutų duona”

  Nors meninis filmas “Riešutų duona” sukurtas 1978 metais, ši pirmoji lietuvių kino tragikomedija prajuokina ir sugraudina ir šių dienų žiūrovus. Tuo galėjo įsitikinti filmo aktoriai Saulius Sipaitis bei Antanas Šurna, lapkričio 14 d. apsilankę Pasvalio krašto muziejuje vykusioje filmo peržiūroje, kur rado pilną salę žiūrovų – ištikimus vyresnio amžiaus savo gerbėjus ir filmą pirmą kartą pažiūrėti atėjusius jaunosios kartos atstovus.

  Skaityti daugiau...

 • Po Suomijos bibliotekas pasižvalgius

  verslo konkursuiSpalio 21–24 dienomis Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos direktorė Danguolė Abazoriuvienė, bibliotekos Informacijos ir mokymo skyriaus darbuotojos Rita Bedulytė ir Alma Dunauskaitė bei Pasvalio rajono savivaldybės Vyriausiasis specialistas (ryšiams su užsieniu) Mindaugas Leišys su kolegomis iš Pakruojo, Biržų, Bauskės (Latvija) ir Rundalės (Latvija) miestų savivaldybių lankėsi Suomijos Helsinkio, Hamenlinos, Espo bibliotekose ir susipažino su gyventojams ir verslininkams teikiamomis paslaugomis.

  Skaityti daugiau...

 • Apsilankymas tarptautinėje „Europeanos“ konferencijoje

  Spalio 9-11 d. Pasvalio biblioteka buvo pakviesta į tarptautinę „Europeanos“ konferenciją, vykusią Ispanijos mieste Burgose. „Europeana“ – didžiausias internetinis Europos istorijos ir kultūros paveldo paieškos portalas, vienijantis daugiau nei 2000 įvairių institucijų iš 34 šalių. „Europeanos“ tinklo nariais yra žymiausi Europos muziejai, universitetai, menininkų organizacijos. Šis milžinas susidomėjo Pasvalio bibliotekos kuriama internetine e-biblioteka „Pasvalia“ ir pasiūlė ją prijungti prie savo tinklo.

  Skaityti daugiau...