• Susitikimas su knygos „Vydūnas“ autoriais

  vydūnas mažaPalydėdami 2018 metus prisiminėme filosofą Vydūną, kurio 150 metų gimimo metinės šiemet buvo minimos visoje Lietuvoje. 2018 metais išleistą knygą „Vydūnas“ bibliotekos lankytojams pristatė gruodį apsilankę šios knygos autoriai: Vydūno draugijos įkūrėjas dr. Vacys Bagdonavičius ir Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto direktorė prof. dr. Aušra Martišiūtė-Linartienė.

  Skaityti daugiau...

 • Konkursas „Eilėraščio menas ir jo interpretacija“ Vaškuose

  vasku bibliotekaGruodžio 14 d. Vaškuose vyko ketvirtasis tradicinis jaunimo kūrybinis konkursas „Eilėraščio menas ir jo interpretacija“ , skirtas profesorės Vandos Zaborskaitės atminimui. Jo metu pristatyti 27 moksleivių darbai iš 6 Lietuvos gimnazijų. Darbus atvežė ir „gyvai“ pristatė  Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos, Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės, Vaškų, Akmenės , moksleiviai. Į baigiamąjį renginį , dėl svarbių priežasčių, neatvyko Biržų „Saulės“ gimnazijos, Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos ir dalis moksleivių iš Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijos. Tačiau darbai buvo vertinami, nes vertinimo komisija su darbais buvo susipažinusi nuotoliniu būdu.

  Skaityti daugiau...

 • Susitikimas su vaikų rašytoju Dariumi Rekiu

  darius rekis bibliotekoje gruodzio 2018Kaip parašomos knygos? Kaip tapti rašytoju? Į šiuos klausimus Pasvalio vaikams atsakyti padėjo rašytojas Darius Rekis, kuris gruodžio 17 d. apsilankė Pasvalio bibliotekoje ir pakvietė vaikus drauge sukurti nepaprastą istoriją. Gavosi smagi istorija su baisuokliais veikėjais ir gimtadieniu. Darius Rekis atsakinėjo į vaikų klausimus, apie tai, kaip jis rašo knygas ir pristatė naujausią savo knygą „Kaip kukiai su gruzdžiais kovojo“.

  Skaityti daugiau...

 • Arkivyskupui Teofiliui Matulioniui skirtos knygos pristatymas

  Teofilius Matulionis mažasGruodžio 13 d. bibliotekoje apsilankė istorikas, Vilniaus universiteto docentas dr. Arūnas Streikus, kuris bibliotekos lankytojus ir bibliotekininkus plačiau  supažindino su palaimintojo kankinio arkivyskupo Teofiliaus Matulionio gyvenimu. Istorikas yra knygos „Arkivyskupas Teofilius Matulionis – ištvermingas tikėjimo liudytojas“ sudarytojas. Susitikime jis gilinosi į iškilaus dvasininko išgyvenimus sovietmečiu, jo kalinimą lageriuose ir persekiojimą Lietuvoje, taip pat po jo mirties vykusį beatifikacijos procesą. Pokalbį su svečiu vedė bibliotekos darbuotoja Bronislava Lapinskaitė.

  Skaityti daugiau...

 • „Pasivaikščiojimas su Andresenu“ - edukacinis užsiėmimas vaikams

  pasivaiksciojimas su Andersenu„Pasivaikščiojimas su Andersenu“ - tai bibliotekos edukacinis užsiėmimas vaikams, priskirtas prie LR Švietimo ir mokslo ministerijos drauge su LR Kultūros ministerija remiamų „Kultūros paso“ renginių. Per šią edukaciją vaikai plačiau supažindinami su danų pasakininko Hanso Kristiano Anderseno gyvenimu, jo kasdiene buitimi ir daiktais, įkvėpusiais nemirtingas pasakas. Atminimui iš užsiėmimo vaikai išsineša jų pačių pieštus H.K. Anderseno namelius iš gimtojo Odensės miesto.

  Skaityti daugiau...

 • Apie pavojus ant ledo

  simona pyragyte apie sauguma ant ledo„Lietuvoje kasmet nuskęsta 200 žmonių. Šis skaičius - vienas didžiausių Europoje. Nepamirškime pagrindinių saugaus elgesio taisyklių žiemą, kai žengiame ant užšalusių vandens telkinių.“ sakė Visuomenės sveikatos biuro specialistė Simona Pyragytė, gruodžio 12 d. „Mono arba stereo“ erdvėje vykusiame pokalbyje apie pavojus ant pirmojo ledo.

  Skaityti daugiau...