• Vandos Zaborskaitės atminimo konkursas Vaškuose

  zaborskaite vandaGruodžio 11 d. Vaškų kultūros centre vyko trečią kartą rengiamo kūrybinio konkurso „Eilėraščio menas ir jo interpretacija" baigiamasis renginys. Konkursas skirtas kraštietei literatūrologei Vandai Zaborskaitei atminti. Konkursą organizuoja Vaškų Vandos Zaborskaitės biblioteka ir Vaškų gimnazija.

  Skaityti daugiau...

 • Protmūšis teletiltu Joniškėlis-Pasvalys

  protmusis teletiltu„Mono arba stereo“ erdvėje įvyko protmūšis „Atraskime Lietuvą kartu“, kuriame teletiltu susirungė komandos Joniškėlyje ir Pasvalyje. Protmūšis surengtas artėjančio Lietuvos valstybingumo 100-mečio proga ir apėmė klausimus iš Lietuvos istorijos.

  Skaityti daugiau...

 • Su gimtadieniu, Pasvaly!

  pasvaliui 520Šį gruodį Pasvalys šventė savo istorinio įkūrimo 520-metį. Tiek metų sukako nuo 1497 m. gruodžio 6 d., kai Lietuvos didysis kunigaikštis Aleksandras pasirašė leidimą kunigui Jonui Grotui steigti Pasvalio miestą. Šventinė programa tęsėsi dvi dienas:  prasidėjo gruodžio 5 d. miesto bibliotekoje ir baigėsi gruopdžio 6 d. Kalėdų eglutės įžiebimu miesto centre. 

  Skaityti daugiau...

 • Šviesaus atminimo kolegei Vitalijai Kazilionytei

  vitalija mazasAnapilin išėję žmonės gyvųjų tarpe pasilieka savo darbais ir idėjomis. Tokia yra prieš metus pasitraukusi bibliotekos darbuotoja, krašto kultūros veikėja ir visuomenininkė Vitalija Kazilionytė. Ją kasdien primena bibliotekoje gyvuojantis jos įkurtas Rankraštynas, toliau plėtojami jos užmegzti ryšiai su žymiais kraštiečiais Lietuvoje ir užsienyje, jos kurta www.pasvalia.lt, jos sumanymai įamžinti mūsų krašto partizanus ir savanorius.

  Skaityti daugiau...

 • „Poezijos medžiotojų“ koncertas

  poezijos medziotojaiLapkričio 25 d. pavakare grupė „Poezijos medžiotojai“ iš Klaipėdos dovanojo stipraus, gero ir gyvo garso koncertą „Mono arba stereo“ erdvėje. Muzikantai į Pasvalį užsuko prieš savo didijį pasirodymą Panevėžyje. Jie atliko keletą autorinių baladžių bei padovanojo klausytojams savo albumų. Po koncerto - šilti jausmai ir noras dar kartą išgirsti šią grupę Pasvalyje, nes jie verti bisų.

  Skaityti daugiau...

 • „Muzika tamsoje“ suvirpino klausytojų širdis

  muzika tamsoje pasvalyjeGarsų ir kvapų jūra pasvaliečius užliejo socialinėje-meninėje akcijoje „Muzika tamsoje“, kurią lapkričio 17 d. popietę bibliotekos Konferencijų salėje surengė Lietuvos specialiosios kūrybos „Guboja" Klaipėdos krašto atstovybės nariai.

  Skaityti daugiau...