• „Atvirukas mano miestui“ Pasvalio 519 gimtadieniui

  atvirukas miestui mazasSu gimtadieniu, mylimas Pasvaly! Šis palinkėjimas bibliotekoje garsiai skambėjo gruodžio 6 d., kai miestas šventė savo 519-ąjį gimtadienį. Miesto bibliotekoje tą dieną atidaryta vaikų kūrybos paroda „Atvirukas mano miestui“. 205 atvirukus Pasvaliui sukūrė ir gimtadienio palinkėjimus ant jų surašė ikimokyklinio amžiaus vaikai ir pradinių klasių mokiniai iš viso Pasvalio rajono. Visi jų kūriniai iškabinti bibliotekos 3 a. fojė.

  Skaityti daugiau...

 • Susitikimas su Galinos Dauguvietytės biografe

  dauguvietyteLapkričio 24 d. biblioteka kvietė drauge prisiminti Galiną Dauguvietytę - Lietuvos teatro ir televizijos režisierę, scenaristę ir aktorę, ir tiesiog - drąsios sielos ir pašėlusio būdo asmenybę. Bibliotekos Konferencijų salėje pasvaliečiams savo knygą "15 metų su Galina Dauguvietyte. Kas liko nutylėta?" pristatė Galinos Dauguvietytės biografė ir ilgametė draugė žurnalistė Inga Liutkevičienė. Viešnia mielai atsakinėjo į klausimus apie garsiąją aktorę ir dalijo autografus įsigijusiems jos knygą.

  Skaityti daugiau...

 • Iš Vilniaus atkeliavo literatūrinis protmūšis

  literLapkričio 24 d. bibliotekoje su vaikais susitiko ir literatūrinį protmūšį jiems surengė iš Vilniaus atvykę svečiai: aktorė ir režisierė Virginija Kuklytė bei Inga Mitunevičiūtė, Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento Tyrimų ir sklaidos skyriaus vadovė - departamento direktorės pavaduotoja.

  Skaityti daugiau...

 • Seminaras apie bendravimo psichologiją

  bendravimo psichologijaLapkričio 17 d. bibliotekoje vyko seminaras „Bendravimo psichologija“. Seminarą vedė Asmenybės brandos centro vadovė Aurelija Lingienė,  jį organizavo bibliotekos Inovacijų, metodikos ir informacijos išteklių centro vedėja Audronė Likienė ir Pasvalio rajono savivaldybės Švietimo pagalbos tarnybos specialistė Gražina Sakalauskienė, o susirinko Pasvalio krašto bibliotekininkai, švietimo įstaigų darbuotojai. Seminarą išklausiusiems buvo išduodami pažymėjimai.

  Skaityti daugiau...

 • Agnės Naunikaitės grafikos darbų paroda

  agnes naunikaitesPasvalio Mariaus Katiliškio bibliotekos Konferencijų salėje ir fojė (3 a.) surengta dailininkės Agnės Naunikaitės grafikos darbų ciklo „Išnykstantys" paroda. Pasvalietė menininkė savo darbus kūrė gyvūnų išlikimo temai. Ant baltų popieriaus lakštų Agnė pavaizdavo trapias, tarsi ore plevenančias ir nuo lapo pranykstančias gyvūnų figūras. Dailininkė taip sako apie savo darbų ciklo idėją:

  Skaityti daugiau...

 • Linksmojoje laboratorijoje Mėgintuvėlis.lt

  megintuvelis - KopijaAr žinote, kokioje pamokoje vaikai tampa aistringais mokslininkais, su džiaugsmu įsimenančiais oro sudėtį procentais ir cheminių elementų pavadinimus? Taip būna chemikės Renatos Česūnienės įkurtoje linksmoje laboratorijoje Mėgintuvėlis.lt. Lapkričio 7 d. ji lankėsi Pasvalio Mariaus Katiliškio bibliotekoje ir čia su vaikais tyrė orą, vandenį ir ugnį. Vaikai buvo sužavėti!

  Skaityti daugiau...