• Džiugino Kalėdų senelis iš Swedbank

  mazasGruodžio 29 d. į biblioteką užsukęs Kalėdų senelis iš Swedbank pradžiugino mažus ir didelius! Svečias ir jo vikrus pagalbininkas Voveriukas surengė smagias gilių svaidynes. Į saldumynų šulinį triktaškius bandė mėtyti vaikai ir jų tėveliai.

  Skaityti daugiau...

 • Partizanui Broniui Krivickui ir Lietuvos kariuomenei pagerbti

  B. Krivickas gimnazistas 1938 mLHA816Gruodžio 8 d. bibliotekoje pagerbtas poeto ir partizano Broniaus Krivicko atminimas, kuris prieš 95 metus gimė netoliese esančiame Pervalkų kaime. Žuvo 1952 m. Raguvos miške. Minėjime taip pat pažymėta Lietuvos kariuomenės įkūrimo 96-osios metinės.

  Skaityti daugiau...

 • Marių Katiliškį prisimenant: kelionė į Saldutiškį

  Šiemet minime rašytojo Mariaus Katiliškio (1914–1980) 100-ąsias gimimo metines. Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka parašė ir laimėjo projektą „Mariaus Katiliškio šimtmetis kartų kelyje". Pagal projekto įgyvendinimo planą turėjome suorganizuoti kelionę į Mariaus Katiliškio gyvenimo ir kūrybos vietą – Saldutiškį (Utenos rajoną). Tad šaltą 2014 m. lapkričio 28 d., penktadienį, mes, bibliotekos darbuotojos ir fotografas Vidas Dulkė susiruošėme aplankyti lietuvių literatūros klasiko, rašytojo Mariaus Katiliškio, anuomet Albino Vaitkaus, gyventą vietą – Saldutiškį.

  Skaityti daugiau...

 • Iššūkiai ir grėsmės Lietuvos informacinėje erdvėje

  Paskutinis propagandos paukstis1Gruodžio 4 d. Pasvalio visuomenė buvo kviečiama pasiklausyti pranešimo "Iššūkiai ir grėsmės Lietuvos informacinėje erdvėje". Iš Vilniaus atvykę svečiai - Lietuvos kariuomenės strateginės komunikacijos departamento specialistai Karolis Zikaras ir Tomas Čeponis - pranešimą skaitė Pasvalio gimnazijoje, savivaldybėje, o po pietų jį pristatė ir bibliotekoje.

  Skaityti daugiau...

 • Konferencija Mariaus Katiliškio 100-mečiui

  katiliskisGruodžio  3 d. vykusi konferencija "Marius Katiliškis, jo kūryba, istorijos laikas ir šiandienos atmintis" buvo dar vienas renginys iš bibliotekos 2014 metų projekto "Mariaus Katiliškio šimtmetis kartų atmintyje" , skirto rašytojo gimimo šimtmečio jubiliejui. Projektą parėmė Lietuvos kultūros taryba.

  Skaityti daugiau...

 • Muzikos ir žodžio valanda Mariui Katiliškiui atminti

  maza gitaros katiliskioPratęsdama Mariaus Katiliškio šimtmečio minėjimą, biblioteka surengė rašytojui skirtą Muzikos ir žodžio valandą, kurioje skambėjo ne tik vaizdingas Mariaus Katiliškio žodis, bet ir aistringi gitarų garsai.

  Skaityti daugiau...