• Apie lietuvių pilietiškumą su istoriku Egidijumi Aleksandravičiumi ir filmų kūrėju Henriku Gulbinu

  Gruodžio 16 d. Pasvalyje duris vėl atvėrė "Civitas" klubas: šįkart miestiečiai buvo kviečiami į diskusiją apie pilietinę lietuvių visuomenę gimtinėje ir svetur. Pokalbį vedė istorikas habil. dr. Egidijus Aleksandravičius, o filmuotą medžiagą iš kelionių po užsienio lietuvių bendruomenes suko filmų kūrėjas Henrikas Gulbinas.

  Skaityti daugiau...

 • Konferencija „Šiandienos galimybės ir ateities tendencijos ugdant skaitmeninę kompetenciją bibliotekose“

  Gruodžio 11 dieną, trečiadienį, Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka pakvietė į Krašto muziejų, kur vyko Lietuvos bibliotekų darbuotojams bei kitiems skaitmeninio raštingumo ugdymo organizatoriams skirta konferencija „Šiandienos galimybės ir ateities tendencijos ugdant skaitmeninę kompetenciją bibliotekose“. Į renginį atvyko ne tik Pasvalio miesto bei rajono bibliotekų bei kitų ugdymo įstaigų darbuotojai, bet ir kolegos iš Biržų, Panevėžio, Molėtų.

  Skaityti daugiau...

 • Pristatyta knygų serija „Lietuvių literatūros lobynas. XX amžius“

  12345 018Gruodžio 9 d. Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje svečiavosi rašytojas  kraštietis Petras Palilionis ir mecenatas Naisių krašto šviesuolis Česlovas Karbauskis. Krašto muziejuje jie pristatė lietuvių literatūros klasikų rinktinę, knygų seriją „Lietuvių literatūros lobynas. XX amžius“.

  Rašytojas P. Palilionis papasakojo, kaip kilo idėja rengti šią knygų seriją. Ji pradėta Žemaitės kūrybos tomu 2005 metais ir baigta Maironio poezija. Jis pabrėžė, kad tai Nacionalinės reikšmės projektas – bene vienintelė knygų serija, Lietuvoje leidžiama privačių mecenatų lėšomis.

  Skaityti daugiau...

 • Vaikų karaokė nuskambėjo visu garsu

  karaokevaikamsmazaGruodžio 4 d. pavakaryje mažuosius lankytojus į Vaikų literatūros skyrių sukvietusi karaokė praėjo smagiai ir skambiai. Karaokę organizavusi bibliotekos mediateka žada šią žiemą dar ne kartą pakviesti vaikus padainuoti.

  Skaityti daugiau...

 • Dramaturgui Juozui Glinskiui - 80

  glinskis maza80-metį švenčiantis dramaturgas Juozas Glinskis neaplenkė Pasvalio krašto. Pasitikdami garbų kraštietį pasvaliečiai prisiminė jo išėjimą iš tėviškės – atstumtojo ženklu pažymėtas išėjo, kaip netinkamas to meto ideologijai, o grįžo pakelta galva. Ne vieną kartą grįžo – jau kaip pripažintas dramaturgas, ne vieną kartą atsivežė paskaityti kažką naujo iš savo stalčiaus. Skaitė neskelbtos kūrybos ir šįkart. Kam patiko, kam nepatiko, tačiau visiškai abejingų neliko. Susitikime dramaturgui duota visiška laisvė – kalbėti, ką tik širdis geidžia...

  Skaityti daugiau...

 • Jubiliejinis aktorės Olitos Dautartaitės vakaras

  mazas olita dautartaiteLapkričio 12 d. Pasvalio krašto muziejuje vyko Olitos Dautartaitės vakaras, surengtas jos septyniasdešimtmečio proga. Renginį organizavo Pasvalio biblioteka.

  Skaityti daugiau...