Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Tylios širdys. Gwen Florio

Kaktusas. Sarah Haywood

kaktusas

Pagrindinės autorės Sarah Haywood romano „Kaktusas“ temos yra susitaikymas su savimi ir požiūris į gyvenimo pasikeitimus sulaukus brandaus amžiaus. Skaitytojai šią knygą lygina su žmonių širdis užkariavusiu romanu „Eleonorai Olifant viskas gerai“.

Romano „Kaktusas“ veikėja Suzana itin mėgsta šiuos augalus. Tačiau tuo pačiu žodis „kaktusas“ gali būti ir metafora apibūdinanti moters charakterį. Artimieji ir bendradarbiai galvoja, kad Suzana yra spygliuota – ji nedraugiška ir uždara. Tačiau pačiai moteriai atrodo, kad jos gyvenimas puikus. Suzanai keturiasdešimt penkeri ir moteris puikiai susitvarkė gyvenimą. Ji turi darbą, kuris puikiai atspindi meilę logikai. Suzana gyvena bute, kuris idealus vienam. Tam tikri asmeniniai susitarimai užpildo ir intymumo trūkumą. Gyvenimas valdomas taisyklių ir jis yra tobulas!

Tačiau Suzanos sukurtą pasaulėlį sudrebina motinos mirtis. O kur dar žinia, kad ji ir pati gali tapti mama. Suzanos gyvenimas staiga tampa labai sudėtingas. Be to, paaiškėja, kad mamos testamentas per daug palankus broliui, o Suzana įtaria, kad čia neapsieita be spaudimo bei klastos. Reikalai paprastesni nepasidaro ir susipažinus su ne itin mylimo brolio draugu Robu.

Sarah Haywood pagrindinę veikėją lipdo pamažu, tarsi renka dėlionę. Skaitytojas sužino Suzanos vaikystės fragmentus, susipažįsta su draugais. Moters charakteris be abejo išskirtinis – Suzana tiesmuka, feministė, kritiškos ir aiškios nuomonės. „Kaktusas“ atkreipia skaitytojų dėmesį į daugelį problemų. Autorė nagrinėja vaikų auklėjimą, brolių ir seserų konkurenciją, alkoholizmą, sunkią ligą, sielvartą, prarastą meilę, ginčus dėl paveldėjimo, santuokines problemas, vienišą motinystę, įvaikinimą ir brandaus amžiaus nėštumą. Temos itin rimtos, tačiau išskirtinės veikėjos dėka šią knygą skaityti bus nepaprastai smagu.

Sarah Haywood gimė Birmingeme, Jungtinėje Karalystėje. Autorė studijavo teisę Kento universitete ir Česterio teisės koledže. Po studijų vertėsi advokatės praktika Londone. Vėliau moteris baigė atvirojo universiteto kūrybinio rašymo kursus bei studijavo kūrybinio rašymo magistrantūrą Mančesterio universitete.
Debiutinis Sarah Haywood romanas „Kaktusas“ skaitytojų sutiktas itin palankiai, knyga jau išleista keturiolikoje šalių. Autorė šiuo metu rašo antrą knygą, o tuo metu kai nekuria, rašytoja mėgsta skaityti, eiti į žygius, spręsti kryžiažodžius ir dėlioti dėliones.
Autorė kartu su vyru, dviem sūnumis ir pora kačių gyvena Liverpulyje.

Daugiau naujų knygų