Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Pasakojimai apie Vilnių ir vilniečius, Kn. 3. Zita Medišauskienė

Labanakt, mama. Seo Mi-ae

labanakt mama

„Labanakt, mama“ yra korėjiečių autorės Seo Mi-ae trileris, tapęs pasauliniu bestseleriu ir verčiamas į daugybę kalbų. Šiurpi psichologinė istorija ieško atsakymo į klausimą, kokia yra žiauraus žudiko prigimtis. Ar jis tokiu tapo, ar jau gimė?

Drąsiai galima teigti, kad ta diena sujaukė ramų kriminalinės psichologijos specialistės Songiongės gyvenimą. Iš pradžių su ja pasikalbėti panoro nuteistas serijinis žudikas I Biongdas, o vėliau ir jos pačios vyras pateikia ne itin malonią staigmeną.

I Biongdas yra nuožmus serijinis žudikas, kurio nusikaltimai šiurpino visuomenę. Sugautas ir nuteistas, mirties bausmės jis laukia kalėjime bei atsisako kalbėtis. Tačiau tą dieną kalinys paprašo leidimo pasimatyti su Songionge. Nustebusi dėl to, kad toks žmogus apskritai žino jos vardą, moteris sutinka. Po pirmojo interviu psichologė tenori pasislėpti saugiuose namuose, bet ir čia laukia staigmena. Jos vyras, nuolat užimtas chirurgas, į namus parsiveža vienuolikmetę dukrą Hahongę, kurios pats ilgai nematė, nes pirmoji žmona draudė susitikti su dukra. Netekusi mamos mergaitė gyveno kartu su seneliais, kurie netikėtai žuvo gaisre. Hahongė liko vienintelė išgyvenusi. Atvykusi podukra užsisklendžia ir elgiasi keistai.

Bendraudama su serijiniu žudiku ir kalbėdama apie jo vaikystę bei praeitį Songiongė netrunka pastebėti panašumų tarp I Biogdo ir savo vienuolikos metų amžiaus podukros. Tai verčią moterį baimintis, kad mergaitė ateityje gali pasekti serijinio žudiko pėdsakais. Jai rūpi išsiaiškinti, ar žmogus jau gimsta blogu, ar tą tamsą nulemia tam tikri gyvenimo įvykiai.

Trileryje „Labanakt, mama“ autorė Seo Mi-ae nebijo žengti į tamsias teritorijas. Psichologinė, šiurpi istorija, atskleidžia baugias vaikystės traumų pasekmes bei šokiruoja.

Seo Mi-ae – Seule gyvenanti korėjiečių rašytoja ir scenaristė. Dar vidurinėje mokykloje ji tapo trilerių ir šiurpių romanų gerbėja. Pati rašyti pradėjo nuo poezijos, mokydamasi koledže dalyvavo literatūriniuose konkursuose. Baigusi mokslus autorė pradėjo rašyti scenarijus bei kurti romanus. Taip pat Seo Mi-ae laimėjo kūrybinį konkursą tema „30 būdų nužudyti savo vyrą“. Istorija tapo iki šiol populiaria pjese. 2000-tais metais autorė sukūrė animacinio filmuko scenarijų, kuris filmų festivalyje laimėjo „Grand Prix“ prizą. 2010-tais metais pasirodė knyga „Labanakt, mama“. Autorė, norėdama sukurti kuo įtikinamesnį serijinio žudiko portretą, daug konsultavosi su įvairių sričių specialistais. Vos tik pasirodžius romanui, iš karto buvo parduotos ir teisės statyti pagal jį filmą.

Daugiau naujų knygų