Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Privati praktika. Aurima Dilienė

Nuostabusis vaistas. Daniel M. Davis

nuostabusis vaistas

Britų mokslininko Danielio M. Daviso mokslo populiarinimo knygoje „Nuostabusis vaistas“ pasakojama apie nuostabaus pasaulio, ištisos mūsų kūno visatos – imuninės sistemos – veikimą.

Terminą šiam pasauliui parinko Lui Pasteras, nuo lotyniško žodžio „immunitas“, reiškiantį išsilaisvinimą. Žiūrint iš medicininio požiūrio taško tai yra išsilaisvinimas nuo ligos. Ir būtent ši idėja yra Danielio M. Daviso veikalo „Nuostabusis vaistas“ stuburas.

Mokslo variklis yra mokslininkų smalsumas. Ir šis smalsumas skaitytoją užkrečia perskaičius pirmuosius knygos puslapius. Danielis M. Davisas mokslą parodo gyvai ir emocionaliai. Pavyzdžiui, autorius labai išraiškingai aprašo idėjų medicinos moksle atsiradimą, medikų bendruomenės reakcijas į jas ir žiaurias lenktynes dėl jų įgyvendinimo realybėje. Knygoje „Nuostabusis vaistas“ išradingai supinami epizodai iš tyrinėtojų gyvenimo su mokslo istorijos faktais. Danielis M. Davisas skaitytojui duoda net dar daugiau – jis atskleidžia mokslo atsiradimo mechanizmą ir parodo proceso svarbą visai žmonijai. Autorius knygoje užtikrintai teigia, kad esame ant revoliucijos medicinoje slenksčio, teiginį argumentuodamas pavyzdžiais iš onkologinių, alerginių ir antiimuninių susirgimų tyrimų.

Šie tyrimai stebinantį imuniteto pasaulį leidžia suvokti pakankamai giliai, tiek giliai, kad suprastumėme – imuninė sistema yra gerokai veiksmingesnė nei bet kuris kada nors išrastas vaistas. Tai milžiniškas ląstelių ir jų receptorių tinklas, nepaliaujamai sąveikaujantis tarpusavyje ir su reguliuojančiais baltymais bei turinčiais vieną tikslą – apsaugoti organizmą nuo genetinės invazijos – išorinės ar net savęs pačios. Knygoje „Nuostabusis vaistas“ Danielis M. Davisas pasakoja apie įgimtus ir įgautus organizmo apsaugos mechanizmus, apie sistemą, kuri budi nuolat ir sugeba aktyvuotis reikiamu momentu, sukeldamas uždegimą ar skausmą. Organizmo sugebėjimas kovoti su liga ir savaime save gydyti ir viena didžiausių gamtos paslapčių.

Imunitetas taip pat disponuoja milžiniška jėga, kurią, kaip ir visas jėgas, reikia kontroliuoti. Nuostabausia, kad imuninė sistema turi savikontrolės savybę, kuri disponuoja reguliacijos mechanizmais.

Danielio M. Daviso knygoje „Nuostabusis vaistas“ ne tik atskleidžiama, kaip ir kodėl skiriasi imuninės sistemos veikla, kaip ji reguliuojama ir valdoma, ne tik aptariamos visos sudedamosios jos dalys, bet, svarbiausia, skaitytojui suteikiama galimybė pamilti savo imunitetą.

Daugiau naujų knygų