Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Pakankamai gera motina. Bev Thomas

Pakankamai gera motina. Bev Thomas

pakankamai gera motina

Psichologės darbo patirties turinčios rašytojos Bev Thomas debiutinis romanas „Pakankamai gera motina“ – įtempta drama, įtikinamai analizuojanti terapeuto ir jo pacientų santykius ir tai, kiek jie abu gali būti pažeidžiami.

Rut Hartland yra gerbiama psichoterapeutė, vadovaujanti Traumų centrui ir padedanti žmonėms išgyvenantiems potrauminio streso sindromą. Visgi profesiniai įgūdžiai neapsaugo nuo asmeninio sielvarto. Rut išsiskyrusi, vieniša dvynių mama, kuri mėgsta, kai visi gyventų pagal jos taisyklės. Moteris nesutaria su aikštinga dukra, o sūnus Tomas jau beveik porą metų dingęs ir niekas nežino gyvas jis ar miręs. Rut dažnai savęs klausia, kodėl galėdama padėti kitiems, ji nepastebėjo savo jautraus sūnaus problemų ir neužbėgo joms už akių. Širdgėlos kankinama moteris nepraranda vilties, kad Tomas vieną dieną sugrįš.

Traumų centre pasirodo naujas pacientas Denas Grifinas. Pradėjusi su juo dirbti Rut negali nepastebėti stulbinančio Deno ir jos sūnaus Tomo panašumo. Deną kankina nerimas ir potrauminio streso sindromas, o tai, ką jis pasakoja, primena pačios Rut šeimos patirtį. Nejučia Rut pradeda tapatinti Deną su savo sūnumi ir vaikinas jai ima atrodyti tarsi likimo siųstas šansas bent tokiu būdu ištaisyti praeityje padarytą žalą. Psichoterapeutė pamažu peržengia gydytoją ir pacientą skiriančią ribą.

„Pakankamai gera motina“ – psichologinė drama, apie psichoterapeuto ir paciento ryšį bei jų pažeidžiamumą. Autorė įtaigiai pavaizdavo įtampą, jaudulį, netikrumo jausmą, emocijas bei praradimo skausmą. Svarbiausia, šis romanas labai žmogiškas ir įtraukia nuo pradžios iki pabaigos.

Bev Thomas – daug metų dirbo klinikine psichologe, teikia konsultacijas psichikos sveikatos priežiūros ir kitoms organizacijoms. Autorė teigė, kad smulkius tekstus rašyti bandė jau seniai, bet niekada nesitikėjo, kad sukurs romaną, kuris paremtas profesine patirtimi. Rašytoja pasakoja, kad jai norėjosi parodyti, koks žmogus slypi už psichoterapeuto kaukės. Daugelis jų turi savo problemų, pvz., griūvančias santuokas ar nesutarimus su vaikais, tačiau tai nedaro šių žmonių mažiau profesionaliais savo srityje. Po debiutinio romano „Pakankamai gera motina“ sėkmės Bev Thomas ir toliau planuoja derinti rašymą ir terapeutės darbą.

Daugiau naujų knygų