Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Pasakojimai apie Vilnių ir vilniečius, Kn. 3. Zita Medišauskienė

Palikite vaiką ramybėje! Marina Melija

palikite vaika ramybeje

Rusijos psichologijos profesorė Marina Melija savo knygoje „Palikite vaiką ramybėje! Paprastos išmintingų tėvų taisyklės“ tiesia pagalbos ranką šiuolaikiniams tėvams, kurie savo vaikams kelia per didelius lūkesčius. Autorė pataria, kaip auklėti atžalas abiems pusėms patiriant kuo mažiau žalos bei streso.

XXI amžiuje tėvai į jaunosios kartos auklėjimą dažnai žiūri pernelyg atsakingai. Mes visi norime užauginti sėkmingus, laimingus ir savarankiškus vaikus. Todėl mes aktyviai valdome jų gyvenimą, nuolat kontroliuojame, stumiame sau palankia kryptimi ir taisome. Tai, savo ruožtu, uždeda didelę naštą mažiems vaikams: pateisinti tokius didelius lūkesčius. Iš to kyla neurozės, perfekcionizmas, nepasitenkinimas savimi ir gyvenimu apskritai – šios problemos veikia tiek vaikus, tiek ir jų tėvus. Kad taip neatsitiktų, keturiasdešimties metų darbo patirtį turinti psichologė Marina Melija siūlo paprastą nesikišimo metodą.

Ji ragina palikti vaikus ramybėje ir nukreipti dėmesį į save, į savo veiksmus bei žodžius. Svarbiausia tėvų užduotis – būti geriausiu pavyzdžiu savo vaikams. Nepraraskite nuotaikos, išmokite klausyti ir girdėti, nebūkite amžinas kritikas. Autorė analizuoja konkrečius, per praktiką patirtus atvejus ir pateikia daugybę patarimų, kaip siekti sėkmės einant nesikišimo keliu ir siūlo protingo tėvų elgesio algoritmus, kurie padės išspręsti bet kokias, net ir pačias sudėtingiausias problemas.

Knyga „Palikite vaiką ramybėje! Paprastos išmintingų tėvų taisyklės“ yra patarimų rinkinys įvairiomis aktualiomis temomis. Autorė teigia, kad ją galima skaityti atsivertus bet kurį skyrių. Temų spektras yra platus ir artimas daugeliui šiuolaikinių tėvų. „Palikite vaiką ramybėje! Paprastos išmintingų tėvų taisyklės“ kalba apie apie ribas, laisvę, baimes, patyčias, kišenpinigius, tėvų ir vaikų draugystę, infantilizmą ir dar daugiau. Leidinio struktūra paprasta. Marina Melija parašo realią problemą, su kuria susidūrė per savo praktiką, o tuomet dalijasi patarimais, kaip reikėtų ją spręsti.

Kaip teisingai reikia auginti vaiką? Kaip suteikti vaikams laisvę? Kaip nustatyti ribas? Ir kaip skirti vaikams deramą dėmesį, jei nėra laiko ir pastangų? Atsakymai šioje knygoje.

Marina Melija (g. 1948) – rusų psichologijos profesorė. Ji nuolat rašo straipsnius tiek į Rusijos žurnalus, tiek į „Forbes“ bei „Harvard Bussines“. Taip pat Marina Melija yra populiarios knygos „Verslas – tai psichologija“ autorė. Ji išversta ir į lietuvių kalbą.

Daugiau naujų knygų