Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Pianistas. Wladyslaw Szpilman

Rojaus kaina. Susana Lopez Rubio

rojaus kaina

Ispanų autorė Susana López Rubio romane „Rojaus kaina“ kviečia skaitytojus į egzotiškąją Kubą. Rašytoja dovanoja aistringą istorinį romaną apie uždraustą meilę Havanoje.

87 metų Patricius gyvena Madride. Jis gyvas vien prisiminimais. Vieną rytą keliaudamas į savo kortų klubą jis užuodžia kvepalus, kurių neuostė jau daugybę metų. Kvapas jį nukelia į šalį, kurioje gyveno tiek daug metų ir į parduotuvę „Žavesys“ Havanoje.

1947-ti metai. Jaunas Patricijus išlipa iš laivo Kuboje. Muitininko paklaustas apie apsilankymo priežastį jis teigia, kad tėra turistas, nors labiausiai norėtų papasakoti tiesą. O tiesa ta, kad gimtojoje Ispanijoje nebeliko dėl ko gyventi. Tėvas ir mama nužudyti, tad vaikinas pardavė močiutės žiedą, nusipirko laivo bilietą ir iškeliavo ieškoti laimės svetur. Egzotišką ir karščiu alsuojančią Kubą jis pasiekė neturėdamas jokio turto. Jam liko tik šioje šalyje bevertis vilnonis kostiumas bei sardinių konservų skardinė kišenėje. Ir dar įgimtas žavesys bei jaunystė, kurie iš karto padeda susirasti draugų bei darbą. Išvaizdus vaikinas įsidarbina prabangioje parduotuvėje „Žavesys“, kuri tuo metu viliojo ne tik Kubos turtinguosius, bet ir Holivudo žvaigždes, politikus bei nusikaltėlius.

Patricijus greitai kopia karjeros laiptais ir galiausiai susipažįsta su Glorija – įtakingiausio Kubos gangsterio Sesario Valdeso žmona. Dėl savo padėties moteris yra geidžiama, bet nepasiekiama. Patricijus susižavi Glorija, kuri stipriai išsiskiria iš kitų tuštybės valdomų „Žavesio“ klienčių. Ar įmanoma Glorijos ir Patricijaus meilė? Pasirodo, kad rojus turi savo kainą.

„Rojaus kaina“ – istorinis jausmų romanas, kuriame skaitytojai panirs į praėjusio amžiaus šeštojo dešimtmečio Havanos atmosferą. Parduotuvė „Žavesys“ (isp. El Encanto) iš tiesų egzistavo. Stiprūs charakteriai ir išskirtinė aplinka leis mėgautis tiek draudžiamos meilės, tiek Kubos istorija.

Susana López Rubio gimė 1978-tais metais, Madride. Ji yra rašytoja ir scenarijų autorė. Susana sukūrė dvi knygas vaikams, bei 2017-tais metais išleido romaną „Rojaus kaina“ suaugusiems. Idėja šiai knygai kilo po kelių apsilankymų Kuboje, į kurią autorė keliavo kartu su tėvais. O mamos draugė jai papasakojo apie kadaise prabangią ir pasaulio žvaigždes viliojusią Havanos parduotuvę.

Daugiau naujų knygų