Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Pianistas. Wladyslaw Szpilman

SAS. Nutrūktgalviai didvyriai. Ben Macintyre

sas

Specialiosios britų oro pajėgos pakeitė pasaulio karybą. Kaip vieno karininko galvoje gimusi idėja tapo nauja karybos koncepcija, knygoje „SAS. Nutrūktgalviai didvyriai“ atskleidžia britų istorikas Ben Macintyre.

1941-ųjų vasarą, mūšiams Šiaurės Afrikoje pasiekus aukščiausią įtampos tašką, karo ligoninėje nuobodžiaujantis ekscentriškas karininkas Davidas Stirlingas sumano anksčiau neregėtą kovos metodą. O jeigu priešams būtų smogiama ten, kur jie mažiausiai tikisi – iš užnugario?

Nors aukščiausia britų kariuomenės vadovybė jo planams priešinosi, juos palaimino pats ministras pirmininkas Winstonas Churchillis. Jis davė Stirlingui leidimą atrinkti labiausiai užsigrūdinusius, sumaniausius ir drąsiausius karius. Taip gimė viena garsiausių ir paslaptingiausių karinių organizacijų – SAS (angl. Special Air Service, liet. Specialioji oro pajėgų tarnyba).

Remdamasis slaptais SAS dokumentais, anksčiau nenaudota archyvine medžiaga ir išskirtiniais interviu su tarnybos kūrėjais, Ben Mcintyre knygoje „SAS. Nutrūktgalviai didvyriai“ pirmą kartą pasakoja tikrąją specialiųjų britų pajėgų istoriją. Kiek pastangų reikėjo paverčiant blankią idėją priešų siaubą keliančia realybe?

2019 m. BBC paskelbė, kad scenaristas Stevenas Knightas pagal knygą „SAS. Nutrūktgalviai didvyriai“ kurs draminį serialą. Numatoma, kad serialas pasirodys 2020–2021 m. Jau anksčiau „SAS. Nutrūktgalviai didvyriai“ buvo transliuojami „BBC Two“ kanale kaip dokumentika. Ją vedė pats knygos autorius Ben Macintyre.

Ben Macintyre (g. 1963 m.) – britų rašytojas, istorikas ir apžvalgininkas, rašantis tekstus dienraščiui „The Times“. Baigė Kembridžo universitetą, yra knygų apie amerikiečių nusikaltėlį Adamą Worthą, keliautoją ir nuotykių ieškotoją Josiahą Harlaną ir dvigubą vokiečių-britų žvalgą Eddie Chapmaną autorius.

Daugiau naujų knygų