Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Pakankamai gera motina. Bev Thomas

Stebiu tave. Mary Higgins Clark

stebiu tave

Mary Higgins Clark romano „Stebiu tave“ siužetas prasideda klausimais: kas ir kodėl nužudė Kerė Dowling, jauną, vilčių kupiną merginą vos pasibaigus jos pačios surengtam vakarėliui? Daugelis aplinkinių įsitikinę, kad žmogžudys yra merginos vaikinas – pavydus, valdingas ir turintis savikontrolės problemų. Bet jis kategoriškai neigia savo kaltę, o ir įrodymų kaltintojai neturi. Padėti tyrimui gali atsitiktinis nusikaltimo liudininkas. Bet šis liudininkas yra ypatingas – jis, nemoka meluoti, todėl jo kalba yra gryna tiesa, bet kalba jis taip keistai, kad sudėlioti aiškų įvykio vaizdą labai sunku.

„Stebiu tave“ skaitytoją įtraukia nuo pirmų puslapių ir nebepaleidžia. Susidomėjimą palaiko ir Mary Higgins Clark rašymo struktūra – trumpi skyriai ir greitas pasakojimo tempas. Žavi ir klasikinės detektyvinės situacijos – žmogžudystė galiniame namo kieme ir nuolat augantis įtariamųjų skaičius, verčiantis skaitytoją nuolat įstraukti į spėliojimo procesą, juo labiau, kad įdomūs charakteriai čią intrigą paverčia akivaizdaus netikėtumo laukimu.

Pagrindinė „Stebiu tave“ heroje tampa aukos sesuo Aline. Ji ką tik pradeda dirbą mokykloje ir naują poziciją išnaudoja savo privačiam tyrimui, klausinėdama mokinių apie Kerės gyvenimą. Šios paieškos turėtų padėti detektyvui Mikui Wilsonui, tiriančiam nusikaltimą. „Stebiu tave“ siužete atsiranda ir trečias svarbus herojus, Scottas Kimballas, mokyklos lakroso (komandinis žaidimas su kamuoliu ir raketlazdėmis) komandos treneris, turintis neformalų kontaktą su mokiniais, draugiškas ir paslaugus. Ar tikrai jis toks ir yra?

Romano „Stebiu tave“ istorija vis sudėtingėja ir galiausiai skaitytojui belieka sulaukti finalo, tikintis, kad Aline ir mokyklos mergaitės išvengs visų pavojų.

Mary Higgins Clark (Merė Higins Klark, g. 1927 m. gruodžio 24 d.) - JAV rašytoja, milžiniško populiarumo sulaukusių detektyvų autorė.
Mary Higgins Clark gimė 1927 gruodžio 24 d. Bronkse. Dirbo sekretore, orlaivių palydove, po santuokos pradėjo rašyti „tiesiog sau“. 1956 m. už 100 dolerių pardavė žurnalui savo pirmąjį apsakymą. Po staigios vyro mirties trūko pinigų pragyvenimui, todė kurį laiką dirbo radijuje. 1974 m. paskelbė savo pirmąjį detektyvinį romaną.
Mary Higgins Clark yra Niudžersio "Nets" krepšinio klubo bendrasavininkė. Jos dukra Carol Higgins Clark taip pat rašytoja.

Daugiau naujų knygų