Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Vaikų traukinys. Viola Ardone

Svetimi namai. Rebecca Fleet

svetimi namai

Rebeccos Fleet romanas „Svetimi namai“ slepia intriguojantį ir emocionalų pasakojimą apie komplikuotus šeimyninius santykius, skausmingos praeities demonus, melą ir dramatiškus bandymus viską pakeisti.

Romane „Svetimi namai“ veiksmas vyksta šiandieninėje Anglijoje, krizę išgyvenančioje Karolinos ir Fransio šeimoje. Krizės katalizatoriai standartiniai – šąlantys jausmai, dažnėjantys barniai, vienas kito nesupratimas, gyvenimo monotoniškumas ir persidirbimas. Pora nusprendžia gelbėtis alokacijos pakeitimu ir persikelti, bent laikinai, iš savo londonietiško būsto į jaukų namelį didmiesčio periferijoje. Ir, bent pradžioje, atrodo, kad planas suveikė, bet su kiekviena diena naujumo džiaugsmą pradeda stumti nerimas ir baimė.

Porai įsikūrus atšiauriame ir baugiai tuščiame name, į paviršių iškyla jų santuoką gramzdinančios problemos: nepateisinamas Fransio elgesys ir Karolinos neištikimybė. Kol jie bando taisyti santykius, keista ir smalsi kaimynė ima perdėm atkakliai domėtis atvykėlių gyvenimu.

Negana to, Karolina name ima atpažinti vis daugiau savo buvusio gyvenimo detalių – viena po kitos pasipila užuominos: gėlės vonioje, muzika, kvapai... Rodos, žmogus, pasikeitęs namais, gerai pažįsta Karoliną ir žino visas praeities paslaptis, kurių ji iš paskutiniųjų bando nusikratyti.

Rebecca Fleet knygos siužetas skaitytojus įtraukia į niūraus trilerio pasaulį, su subtilia papročių romano tradicijų priemaiša. Pagrindinis knygos klausimas nėra sudėtingas: kaip gerai mes pažįstame artimiausius žmones? Na, o atsakymas romane „Svetimi namai“ yra ilgas, pasakojantis įdomias herojų istorijas, įveliantis į aštrias ir netikėtas intrigas, bei sukeliantis dosnią gamą įvairiausių jausmų – nuo baimės iki gailesčio ir atjautos. Ne paskutinį vaidmenį romane atlieka ir Rebeccos Fleet rašymo stiliaus britiškumas.

Knygoje skaitytojas ras gal ir nelauktą bonusą – smalsų žvilgsnį į Didžiosios Britanijos kasdienybę. Autorė su žinovės meile aprašo pastatų ir architektūros specifiką, santykius su kaimynais, britų kulinariją. Rebecca Fleet taip pat pateikia šiuolaikinių anglų charakterių galeriją, su jų požiūriu į gyvenimą, santuoką ir meilę. Šie aspektai „Svetimų namų“ skaitytojams suteikia naujos patirties, o patį romaną, tiksliau – jo fragmentus, paverčia gero literatūrinio realizmo pavyzdžiais.

Rebecca Fleet (Rebeka Flyt) – britų rašytoja. Baigė Oksfordo universitetą, šiuo metu gyvena ir dirba Londone. „Svetimi namai“ – jos debiutinis romanas, sulaukęs didžiulės tarptautinės sėkmės.

Daugiau naujų knygų