Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Pasakojimai apie Vilnių ir vilniečius, Kn. 3. Zita Medišauskienė

Šokoladas su pipirais. Algimantas Jablonskas

sokoladas su pipirais

Algimantas Jablonskas yra Lietuvos verslininkas ir ne vien mūsų šalyje gerai žinomos šokoladinės „AJ šokoladas“ įkūrėjas. Knygoje „Šokoladas su pipirais: mano verslo istorija“ jis atskleidžia pakilimus ir nuopolius kuriant naują ambicingą veiklą ir prekinį ženklą.

„AJ šokoladas“ – sėkmingas ir saldus verslas, Lietuvoje veikiantis jau daugiau nei penkiolika metų. Algimantas Jablonskas tiek pats valdo keletą šio vardo šokoladinių, tiek yra perdavęs vadovavimą franšizės pagrindu. Knygoje autorius pasakoja apie pirmuosius savo, kaip verslininko, žingsnius. Jis išmėgino statybų, restoranų, žuvų verslus, kol galiausiai apsistojo ties kokybišku rankų darbo šokoladu. Ši veikla taip pat klostėsi su pakilimais bei nuopoliais. Rašydamas „Šokoladas su pipirais: mano verslo istorija“ autorius nestokojo humoro jausmo bei į save nukreiptos ironijos.

Prieš septyniolika metų idėją atidaryti prabangaus ir kokybiško šokolado parduotuvę Algimanto Jablonsko draugai sutiko kiek skeptiškai. Ar tikrai to reikia lietuviams? Tačiau verslininkas buvo linkęs rizikuoti. Kurti verslą visada buvo sudėtinga, bet anuomet šiame kelyje pasitaikydavo dar mažiau kelrodžių.

Algimantas kalba ir apie klaidas, ir jų sprendimus. Autorius pasakoja, kad sėkmingai pradėta veikla greitai susidūrė su sezoniškumu – vasarą šokoladinės ištuštėdavo. Teko apgalvoti situaciją ir kažką keisti. Taip parduotuvių asortimente atsirado šokoladiniai tortai, karšti gėrimai bei šokoladiniai ledai. Vėliau įrengtos vietos prisėsti ir šie nedideli pokyčiai lėmė sėkmingą, nuo sezono nepriklausomą, veiklą.

Algimantas Jablonskas dalinasi ir kitais pasiteisinusiais arba nevykusiais sprendimais. Pavyzdžiui, jis atskleidžia, kokia svarbi verslo sėkmei yra šokoladinės vieta. Ir kartais sunku numanyti, kodėl populiarioje gatvėje įsikūrusi kavinė nesulaukia lankytojų.

Šiomis dienomis pasaulį purto ekonominiai sukrėtimai, tad knyga, kuri kalba apie verslo sėkmės formulę yra kaip niekada svarbi.

„Šokoladas su pipirais: mano verslo istorija“ perduoda autoriaus patirtį ir atskleidžia, kokios svarbios yra verslininko asmeninės savybės, kad tam tikrus dalykus nulemti gali atsitiktinumai bei lemtingi susitikimai. Ne visus atsakymus įmanoma rasti verslo vadovėliuose, o Algimantas Jablonskas teigia, kad netradiciniai sprendimai neretai pasiteisina.

Algimantas Jablonskas – sėkmingas verslininkas, „AJ šokoladas“ kompanijos įkūrėjas. Daugelis saldainių receptų šokoladinėje yra sukurti paties savininko.

Daugiau naujų knygų