Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Pianistas. Wladyslaw Szpilman

Visi pasaulio vandenys. Karen Raney

visi pasaulio vandenys

Debiutinis britų autorės Karen Raney romanas „Visi pasaulio vandenys“ – stulbinanti istorija apie paauglės mergaitės ir jos mamos santykius, bei kovą su netikėta pirmąją meile, šeimos paslaptimis bei ištikusia tragedija.

Madi yra šešiolikmetė. Ji protinga, linksma, nuoširdi, turi ištikimus draugus, mamą Evą, su kuria nepaprastai artima, tėvą, kurio niekada nematė, atsidavusius senelius bei naujai gimusius jausmus berniukui, vardu Džekas. Tipinė paauglė. Madi taip pat serga vėžiu. Nežinomybė dėl ateities priverčia ją greitai užaugti, tačiau Madi stengiasi gyventi įprastą gyvenimą. Merginos mintys užimtos draugystėmis, mokslu, klausimais apie tikėjimą ir viltį bei apie dingusį tėvą.

Eva yra vidutinio amžiaus moteris, kuri kadaise priėmė sunkų sprendimą tapti vieniša motina, kuomet paskelbus žinią apie nėštumą, paaiškėjo, kad kūdikio tėvas nenori dalyvauti jo gyvenime. Dabar Eva sėkmingai dirba muziejaus meno kuratore, turi partnerį, kuris puikiai sutaria su dukra ir palaikančius tėvus, kurie savo anūkei padėjo išaugti į protingą ir švelnią jauną merginą. Madi diagnozė sugniuždė Evą, tačiau ji stengiasi leisti dukrai gyvenime patirti tiek, kiek tik įmanoma.

Madi sulaukia senelio paskatinimo ir nusprendžia elektroniniu paštu susisiekti su lyg šiol nepažįstamu tėvu. Taip ji pradeda dialogą su vyru, kuris jai visada buvo paslaptis. Šią paslaptį sužinojusi Eva taip pat turi priimti keletą sprendimų, kurie gali sugriauti tvirtai sulipdytą gyvenimą.

„Viso pasaulio vandenys“ – jautrus romanas apie šeimą, kuri daro viską, kad išgyventų sunkumus. Madi ir Eva žino, kad nepaprasto jų ryšio neįmanoma nutraukti. To nepadarys nei naujas mamos draugas, nei sunki liga. Autorė suteikia balsus tiek Madi, tiek Evai, tad jos gali papasakoti istoriją iš savo perspektyvos. Subtilus romanas kartais prajuokina, o kartais juntama gili neviltis. Tai labai graži istorija apie santykius, gyvenimo džiaugsmą ir širdgėlą.

Karen Raney – rašytoja ir menininkė. Londono Goldsmito universitete ji įgijo kūrybinio rašymo magistro laipsnį. Debiutinis romanas „Visi pasaulio vandenys“ buvo apdovanotas Pat Kavanagh vardo premija. Karen Raney dėsto Rytų Londono universitete.

Daugiau naujų knygų