Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Ramus gyvenimas. Louise Penny

Visos Alisos Hart gėlės. Holly Ringland

visos alisos hart geles

Debiutinis Holly Ringland romanas „Visos Alisos Hart gėlės“ – sielą sukrečianti istorija apie smurtaujančio tėvo jautrią dukrą, kuriai teko nugalėti gyvenimo iššūkius bei rasti būdą išsikovoti vietą po saule.

Alisa yra nuostabios sielos mergaitė, kurios vaikystę apkartino smurtaujantis tėvas. Nesėkmingas bandymas išmokti važiuoti dviračiu baigiasi kuokštu Alisos plaukų nekantraus tėvo kumštyje. Mergaitė skaito legendas apie ugnį ir svajoja vieną dieną savo gimdytoją sudeginti, vildamasi, kad iš pelenų atgims tas žmogus, kuris kažkada šypsojosi, sumeistravo jai stalą, pirko pieštukus, kurio prisilietimai buvo tik švelnūs. Deja...

Kai Alisos šeimoje įvyksta neišvengiama tragedija, ją globoti pradeda močiutė. Moteris, apie kurią mergaitė nieko nežinojo. Močiutė Džunė išsiveža anūkę į didžiulį gėlių ūkį. Čia Alisa susitinka su grupe moterų, kurios taip pat bando išsigydyti fizines ir moralines gyvenimo traumų paliktas žaizdas. Mergaitė galiausiai atranda paguodą ir pamilsta gyvenimą tarp gėlių. Bėgant metams atsiskleidžia unikalus Alisos sugebėjimas kalbėti ypatinga gėlių kalba.

Atrodė, kad gyvenimas stojo į vėžes, deja, Alisą likimas vėl skriaudžia. Jai tenka bėgti iš gėlių ūkio ir suprasti, kad už žiedų nepasislėps, o skaudžios šeimos paslaptys anksčiau ar vėliau bus atskleistos.

Kurdama knygos „Visos Alisos Hart gėlės“ personažus, autorė Holly Ringland įdėjo daug širdies. Išraiškingi charakteriai verčia žavėtis, o Alisą Hart įsimylėti ir džiaugtis dėl jos laimėjimų bei pergyventi dėl kiekvieno nuosmukio. Abejingais nepaliks ir aplinka. Rašytoja mus nukelia į vaizdingą pakrantę, vėliau – nuostabų gėlių ūkį, o galiausiai į Australijos dykumas.

„Visos Alisos Hart gėlės“ – romanas apie netektį, smurtą šeimoje, traumas, gebėjimą atsitiesti, stiprybę, draugystę bei, žinoma,  paslaptis. Debiutinė knyga 2019 metais apdovanota „The Australian Book Industry Awards" kaip geriausias metų romanas.

Holly Ringland – australų rašytoja augusi arti gamtos. Vaikystę ji praleido basomis lakstydama po savo mamos sodą. Kai būsimai rašytojai buvo devyneri, jos šeima porą metų kemperiu keliavo po Šiaurės Ameriką. Ten Holly turėjo progą sustiprinti savo ryšį su gamta. Vos sulaukusi dvidešimties autorė keletą metų dirbo Australijos čiabuvių bendruomenėje. Vėliau išvyko į Angliją, kur studijavo kūrybinį rašymą Mančesterio universitete. Debiutinis romanas „Visos Alisos Hart gėlės“ tapo tarptautiniu bestseleriu ir bus išleistas 29 šalyse.

Daugiau naujų knygų